Warsztaty z histerektomii w Sulechowie.

25 i 26 maja br., w SP ZOZ w Sulechowie, odbyły się warsztaty z histerektomii. Szkolenie prowadził doświadczony specjalista – dr med. Rafał Rzepka. Uczestnicy mieli do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt firmy Richard Wolf GmbH, m.in.: laparoskop 4K, morcelator MorcePower Plus oraz manipulator SecuFix. Dziękujemy doktorowi Rzepce, jego zespołowi oraz wszystkim Uczestnikom – nie tylko za udział w warsztatach, ale i bezpośredni wpływ na rozwój technik laparoskopowych w Polsce.

Czytaj dalej Warsztaty z histerektomii w Sulechowie.

Bezpłatne warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty podczas PTU

12 i 13 czerwca podczas 48 Kongresu Naukowego PTU (PTU18) w Katowicach odbyły się bezpłatne warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty.
Warsztaty przeprowadzone zostały przez doświadczonego specjalistę – dr n. med. Stanisława Szemplińskiego – na naszym stoisku. Uczestnicy mogli wykonać fuzyjną biopsję fantomu prostaty w aplikacji przezrektalnej oraz przezkroczowej przy użyciu aparatu Trinity firmy Koelis.

Czytaj dalej Bezpłatne warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty podczas PTU

Warsztaty laparoskopowe dedykowane urologom.

12 i 13 marca br. w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej odbyła się pierwsza sesja warsztatów laparoskopowych dedykowanych Urologom.
Podczas dwudniowego spotkania, uczestnicy pod nadzorem instruktora doktora Tomasza Borkowskiego z Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej WUM wykonali 5 zabiegów laparoskopowych, w tym 3 zabiegi prostatektomii radykalnej, znacząco doszkalając swoje umiejętności.

Czytaj dalej Warsztaty laparoskopowe dedykowane urologom.

I Endoskopowe Warsztaty Usuwania Kamieni Nerkowych Metodą RIRS

8 i 9 lutego, we współpracy z Oddziałem Urologicznym Szpital Bielański w Warszawie, firma Meden-Inmed Sp. z o.o. zorganizowała I Endoskopowe Warsztaty Usuwania Kamieni Nerkowych Metodą RIRS. Uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu, wymienili się spostrzeżeniami oraz doskonalili swój warsztat zabiegowy poprzez ćwiczenia na fantomach i uczestnictwo w zabiegach. Podczas szkolenia doktorzy mieli do dyspozycji sprzęt renomowanych marek, takich jak: Richard Wolf GmbH i Boston Scientific.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za obecność i życzymy sukcesów!

Czytaj dalej I Endoskopowe Warsztaty Usuwania Kamieni Nerkowych Metodą RIRS