Proces leczenia zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz nietrzymania moczu u kobiet

Wyzywanie w codziennej praktyce ginekologicznej są nie tylko schorzenia będące zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentek, ale również dolegliwości wpływające na jakość ich życia. Do tych ostatnich niewątpliwie należy problem nietrzymania moczu oraz zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej.

Podczas dwudniowego spotkania, które odbędzie się w Klinice Położnictwa i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM będziecie mogli Państwo wysłuchać wykładów operatora doświadczonego w zakresie leczenia zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz nietrzymania moczu u kobiet, wziąć udział w zabiegach sakrokolopeksji laparoskokowej taśm podcewkowych, wymienić się spostrzeżeniami, podzielić doświadczeniem oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Szkolenie dostępne pod linkiem: Zapisz się na szkolenie

Warsztaty z histerektomii w Sulechowie.

25 i 26 maja br., w SP ZOZ w Sulechowie, odbyły się warsztaty z histerektomii. Szkolenie prowadził doświadczony specjalista – dr med. Rafał Rzepka. Uczestnicy mieli do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt firmy Richard Wolf GmbH, m.in.: laparoskop 4K, morcelator MorcePower Plus oraz manipulator SecuFix. Dziękujemy doktorowi Rzepce, jego zespołowi oraz wszystkim Uczestnikom – nie tylko za udział w warsztatach, ale i bezpośredni wpływ na rozwój technik laparoskopowych w Polsce.

Czytaj dalej Warsztaty z histerektomii w Sulechowie.

Bezpłatne warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty podczas PTU

12 i 13 czerwca podczas 48 Kongresu Naukowego PTU (PTU18) w Katowicach odbyły się bezpłatne warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty.
Warsztaty przeprowadzone zostały przez doświadczonego specjalistę – dr n. med. Stanisława Szemplińskiego – na naszym stoisku. Uczestnicy mogli wykonać fuzyjną biopsję fantomu prostaty w aplikacji przezrektalnej oraz przezkroczowej przy użyciu aparatu Trinity firmy Koelis.

Czytaj dalej Bezpłatne warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty podczas PTU