Praca fizjoterapeuty, jak każdy zawód medyczny związany jest z pomaganiem drugiemu człowiekowi, szczególnie w przypadku istniejących ciężkich dysfunkcji somatycznych wymaga dużego pokładu umiejętności interpersonalnych. Jako fizjoterapeuci jesteśmy również często narażeni na przewlekły stres związany z przeciążeniem pracą, kontaktem z „trudnym” pacjentem – roszczeniowym, agresywnym, nieangażującym się w przebieg terapii. Jeśli pracujemy np.w dziedzinie uroginekologii, urologii, onkologii czy medycynie paliatywnej stan fizyczny i psychiczny naszych pacjentów niejednokrotnie wymaga od nas nie tylko dobrego przygotowania merytorycznego, ale również dbania o swoje granice w kontakcie z drugim człowiekiem, umiejętności odreagowywania trudnych sytuacji spotykanych w relacji z pacjentem, ale i profesjonalizmu chociażby w przeprowadzaniu wywiadu czy badania fizykalnego.
Warsztat ma na celu przybliżenie teoretycznych, ale przede wszystkim paktycznych psychologicznych aspektów pracy z pacjentami w fizjoterapii, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego.
Kursant otrzymuje:
- wiedzę i umiejętności dotyczące technik psychologicznych ważnych w pracy fizjoterapeuty z pacjentką/ pacjentem z problemami uroginekologicznymi
- zaświadczenie udziału w warsztatach